Boynu Bükük Komutan

halidbin

Mübarek Ramazan ayının gelmesiyle birlikte dünyada Müslümanlara yapılan zulümde artarak devam ediyor.
Arkasına aldığı destekle kendi vatandaşına bile acımayan Esed, tarih namına hiçbir esere tahammül dahi edemiyor, Müslümanlara yapılan zulmü ise reva görüyor.
Halepte bulunan Hz Zekeriya Peygamber’in kabrinin tahrip edilmesinin ardından, kahraman komutan Halid bin Velid’in mezarı yine bu zalim tarafından bombanladı.

Zulümlerine aralıksız devam eden Esed, Mısır’ın durumunu da fırsat bilerek Sultan Abdulhamit tarafından yaptırılan Osmanlı mimarisi Halid bin Velid camiini Ramazan ayının ilk günüyle birlikte ağır şekilde bombaladı.

İnsanlığın iftihar tablosu Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) ile birlikte onun ailesi ve ashabı anılınca gönülden saygı duyan ve O’nun (S.A.V.) mirasına dahi saygıyla ehemmiyet veren bir toplum olarak maalesef bu olaya seyirci kaldık. En büyük tepkiyi gösteren ülkemizde dahi bu olay ufak haber olmaktan öteye gidemedi.

Medine’ye hicrette ev sahipliğini yapan Ebu Eyyup El-Ensari (Eyüp Sultan) hazretlerine vefakârlığımızı göstermek amacıyla sık sık ziyaret eden, mübarek gün ve gecelerde hınca hınç doldurup yüce Rabbimizden günahlarımıza af için elçi koyan ve adları anılınca saygıda kusur etmeyen bir millet olarak, o bölgenin hadimi Osmanlı ruhunu çokça arıyoruz.

Paranın saltanatına aldanan arap ülkeleri yada fakirlikle boğuşmaktan İslami coğrafyayı unutan garip Müslüman ülkeler tepkilerini dile getirmiyorlar.
Paçavra haline dönmüş ve her birisi ya saltanatın yada iç huzursuzlukların peşine düşmüş, Müslümanlığı yaşamaktan bihaber İslam Coğrafyası, tahrik etmelerine rağmen yumruğunu masaya vuramıyor.

O halid bin Velid ki;

Uhut savaşı dahil komutan olduğu hiçbir savaşta kaybetmemiş,  yüze yakın savaşa katılmış ve sadece İslam tarihinin değil yeryüzünün görmüş olduğu en büyük  kumandanlardan biriydi.

Mute savaşında komutası altındaki üç bin kişi, Heraklius’un yüz bin kişilik ordusunu bozguna uğratmış, bu başarıdan ötürü Peygamber efendimiz (S.A.V.) Allahın kılıcı manasına gelen Seyfullah lakabı ile onurlandırmıştır.

Öldüğü zaman vücudunda para kadar yara almadık bir yer kalmayan ve zamanın en büyük iki imparatorluğundan biri olan Persleri yumruğuyla bozguna uğratan bu zat, şuan boynu bükük İslam âleminin durumunu izliyor.

Analar senin gibisini doğuramadı, İslam’ın şahlanışı ve yayılışında tarih yazan sen ve senin gibi kutlu sahabelere layık olamayan bizler gözlerimiz yollarda yine seni solukluyoruz.
Kabrinin başında bulunan kılıcını alıp tekrar dağılan İslam Ordularını birleştirmeni ve ağlayan insanlığın yüzünü güldürmeni bekliyoruz..

Ahmet Sadi

Boynu Bükük Komutan” üzerine 1 düşünce

  1. bildihim tek bir şey var allah hakimdir_biz bunları hak ediyoruz_o kılıç hiç bir zaman yeryüzünü terk etmed_zamanı geldihinde vurur sen senide nasıl vurduhunu anlamazsın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir